Google+ Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg ) - 60.19 TL + KDV

Hoşgeldiniz, giriş yapabilir veya ücretsiz hesap açabilirsiniz.
0 TL
Sepetim
Toplam 0 ürün

Fıstık ve Çerez » Antep Fıstığı » Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )

Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
 • Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
 • Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
 • Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
 • Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
 • Tuzlu 1.Sınıf Organik Antep Fıstığı ( Kg )
56.00 TL
65.00 TL
KDV Dahil

 

Gaziantep’te yapılan bilimsel bir araştırmada, Antep fıstığının insan sağlığı için önemi ortaya çıkarıldı. İnsanlar üzerinde ilk defa yapılan bilimsel çalışmada, damar tıkanıklığını önlemekte faydalı olan antep fıstığının kolesterolü düşürdüğü belirlendi.

Gaziantep Üniversitesi’nden (GAZÜ) bir grup bilim adamı tarafından gerçekleştirilen ve konuyla ilgili ilk defa insanlar üzerinde kontrollü olarak yapılan araştırma özelliğini taşıyan çalışmada, bir ay boyunca Akdeniz diyeti uygulanan 32 erkeğe daha sonra aynı diyetle birlikte bir ay boyunca da 100 gram Antep fıstığı verilerek kan örnekleri alındı.

Kan örnekleri üzerinde yapılan incelemede, Antep fıstığının kolesterol düşürücü etkisinin yanı sıra damar tıkanıklığı ile antioksidan etkisi incelendi.

Araştırma bulgularına göre, Antep fıstığının damar tıkanıklığını önleyici etkisi olduğu belirlenirken, bu etkinin cevizden daha fazla olduğu da ortaya çıktı. Antep fıstığının kötü kolesterol olarak isimlendirilen LDL’yi düşürdüğü ayrıca insan vücuduna zararlı toksinleri engelleyen antioksidan miktarını artırdığı da gözler önüne serildi.

“ANTEP FISTIĞININ İNSAN SAĞLIĞINA ÇOK BÜYÜK FAYDASI VAR”

Çalışmayı gerçekleştiren ekip üyelerinden GAZÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. İbrahim Sarı, Prof. Dr. Özcan Erel, Doç. Dr. Vedat Davutoğlu, Dr. Yasemin Baltacı ve Dr. Hakim Çelik ile birlikte yapıkları çalışmada, Antep fıstığının faydalarını bilimsel olarak bir kere daha ortaya koyduklarını söyledi.

Antep fıstığının yüksek doymamış yağ oranı dikkate alınarak belirli bir oranda tüketildiğinde hem metabolizmayı olumlu etkilediği hem de kolesterolü düşürücü etkisi olduğunu saptadıklarını anlatan Bağcı, “Ayrıca Antep fıstığının sağlıklı genç erkeklerde kan glikoz değerleri ile oksidatif durumlarında da olumlu gelişmeler gördük. Antep fıstığının insan sağlığı için çok büyük faydası var. Her gün belirli oranda tüketilmesini öneriyoruz” diye konuştu.

 

Antep Fıstığının Faydaları

 * Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı,vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir.

 * 100 gr antepfıstığı vücudun günlük protein,vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35''ini karşılayabilmektedir.

* Antepfıstığında kolestrol yoktur Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır.

 * Antep fıstığı protein yönünden 2 kat,fosfor yönünden 4 kat sığır etinden daha üstündür .

* Vitamin E,B ve C komplexince zengindir.

 * Antepfıstığı şeker hastalığında (Diabete Mellitus)kullanılabilir

* 100 gr antepfıstığında 4.0 gr posa bulunur.Posa miktarı yönünden pirinç, patates ve buğday (0.3 gr) dan daha üstündür.

 * İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler.

* Yapısındaki lipitlerin çoğunluğu monounsature yağ asiti içerdiğinden(35 g), kan şekerini yükseltme (Glisemik indx) yönünden buğdaydan daha az riske sahiptir .

* Kalp İçin Antep fıstığı kalp sağlığını korumada önemli bir ilaç vazifesi görür * Hastalıktan Sonra Antep fıstığı nekahet dönemlerinde de vücudumuzun dostudur. Bir terkip içinde veya tek başına tüketilen fıstık, nekahet dönemin rahat ve kısa sürmesini sağlar, bünyeyi dirençli hale getirir .

* Akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olman?z gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
serhat aydınpuan
20 Temmuz 2013
Çok kaliteli teşekkür ediyorum. Daha sonra tekrar sipariş vereceğim.

%100 Güvenli

"Kredi Kartı ile Ödeme" ve "Banka Havalesiyle Ödeme" olarak güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Güvenli ödeme için tüm tedbirler alınmıştır.

Müsteri Hizmetleri

E-Bülten

Sosyal Medya

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır